Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 04, 2013 00:06 
Offline
Początkujący

Auto:
Imię:
Dołączył(a): Cz paź 03, 2013 19:45
Posty: 12
Lokalizacja: Puck
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Witam wszystkich, mam taki problem z drzwiami prawymi przednimi, takiego kupiłem, nie zamyka mi centralny zamek nie działa podgrzewanie i kierunek ani ster lustra oraz lampka progowa za to szyba działa :(, wymieniłem centralny i nic z tego kabloteka sprawdzona ( wyjąłem instalacje całych drzwi i po kolei wszystkie kabelki podłączałem przez próbówkę ,przejścia były na każdym kabelku, dalej nie wiem co robić czyżby to komfort padł a morze moduł drzwi :roll: miał ktoś coś takiego :?: z góry dzięki, pozdrawiam :bry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 04, 2013 07:50 
Offline
Władca postów
Avatar użytkownika

Auto: Sharan 7N CFGB
Imię: Paweł
Dołączył(a): Pn maja 09, 2011 10:00
Posty: 3653
Lokalizacja: Łuków
Podziękował : 34 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy
ja miałem identyczną sytuacją w golfie kiedyś, ale u mnie kable w harmonijce, czyli w połączeniu drzwi z nadwoziem były połamane...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 04, 2013 18:09 
Offline
Początkujący

Auto:
Imię:
Dołączył(a): Cz paź 03, 2013 19:45
Posty: 12
Lokalizacja: Puck
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
A witam trochę czytałem o tym sprawdzałem szukałem na forach to co opisywali miałem też problem z centralnym zamkiem drzwi tylne lewe nie działał wymieniłem i wszystko ok działa :brawa: to myślałem że z przednimi będzie to samo ale tu się zaskoczyłem nic z tego kable sprawdziłem wyciągnąłem całą instalację zdrzwi od słupka złożyłem i nie działa dobrze że można je zaryglować to chociaż jestem spokojniejszy że jest zamknięty


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr gru 04, 2013 12:19 
Offline
Przeglądacz
Avatar użytkownika

Auto: 1.9tdi, BKC, 2004
Imię: Adam
Dołączył(a): Pn maja 27, 2013 00:08
Posty: 105
Lokalizacja: Gliwice / Ræge
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
U mnie jest to samo, prawe przednie się nie zamykają, dziwne, że centralny zamyka wszystko i gasi światło w środku a nie widzi, że drzwi nie zamknięte. muszę to sprawdzić


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr gru 04, 2013 12:53 
Offline
Expert
Avatar użytkownika

Auto: 2.0 TDI BKD HL '04
Imię: Janek
Dołączył(a): So lip 07, 2012 21:58
Posty: 1904
Lokalizacja: GDA / DDZ
Podziękował : 28 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy
adas110780 napisał(a):
U mnie jest to samo, prawe przednie się nie zamykają, dziwne, że centralny zamyka wszystko i gasi światło w środku a nie widzi, że drzwi nie zamknięte. muszę to sprawdzić

Masz zamek do wymiany prawdopodobnie. Tak jest to chyba skonstruowane, że myśli że zamkniete są. Już to przerabiałem z oboma tylnymi drzwiami, skończyło sie na wymianie zamka.
Zrób jeszcze test i po wyjściu z auta poczekaj aż wewn. lampki zgasną (oczywiście drzwi wszystkie zamkniete ale nie na centralny) i podejdz do prawych drzwi i otworz je... powinienes normalnie je otworzyc ale oświetelnie nie powinno się włączyć. Przynajmniej ja tak miałem.

_________________
Touran by GioW
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr gru 04, 2013 15:05 
Offline
Expert
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.9 TDI BLS
Imię: Darek
Dołączył(a): Pt maja 31, 2013 17:01
Posty: 1504
Lokalizacja: Działdowo
Podziękował : 222 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
obejrzyj sobie ten temat myślę, że pomoże viewtopic.php?f=24&t=5543

_________________
Touran By JEDARO
Caddy By JEDARO
Jest i Tiguan :)
[you] Jeśli pomogłem kliknij na podziękowanie
Mam wyłączone PW wiadomości kierować na maila


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr gru 04, 2013 21:35 
Offline
Przeglądacz
Avatar użytkownika

Auto: 1.9tdi, BKC, 2004
Imię: Adam
Dołączył(a): Pn maja 27, 2013 00:08
Posty: 105
Lokalizacja: Gliwice / Ræge
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dzisiaj podpiąłem kabel i wyszło:

01553 - Motor for Central Locking; Passenger Door (V57); Lock
012 - Electrical Fault in Circuit
00929 - Locking Module for Central Locking; Front Passenger Side (F221)
008 - Implausible Signal

-- 5 gru 2013, o 20:16 --

GioW napisał(a):
Zrób jeszcze test i po wyjściu z auta poczekaj aż wewn. lampki zgasną (oczywiście drzwi wszystkie zamkniete ale nie na centralny) i podejdz do prawych drzwi i otworz je... powinienes normalnie je otworzyc ale oświetelnie nie powinno się włączyć. Przynajmniej ja tak miałem.


Nie sprawdzałem jeszcze Twojego sposobu ale inną rzecz zauważyłem: Gdy zamknę centralnym, wszystko gaśnie, potem otwieram drzwi od pasażera (te nie zamykające się) i zapala się oświetlenie w środku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 25, 2014 13:45 
Offline
Przeglądacz

Auto: 1T2 BLS MY08
Imię: Marcin
Dołączył(a): Śr sty 30, 2013 12:21
Posty: 105
Lokalizacja: Krakow
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
adas110780 napisał(a):
ja miałem identyczną sytuacją w golfie kiedyś, ale u mnie kable w harmonijce, czyli w połączeniu drzwi z nadwoziem były połamane...


Jak sie tam dobrac i dokladnie posprawdzac te kable?
Wymienilem zamek na nowy i probelm ciagle powraca. Do tego po wymianie nie zapala sie ten kluczyk, kontrolka od przycisku centralnego wewnatrz auta kolo klamki.
Pzdr.
M

_________________
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 25, 2014 17:11 
Offline
Expert
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.9 TDI BLS
Imię: Darek
Dołączył(a): Pt maja 31, 2013 17:01
Posty: 1504
Lokalizacja: Działdowo
Podziękował : 222 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
zerknij na to powinno pomóc
Image

_________________
Touran By JEDARO
Caddy By JEDARO
Jest i Tiguan :)
[you] Jeśli pomogłem kliknij na podziękowanie
Mam wyłączone PW wiadomości kierować na maila


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 11:37 
Offline
Początkujący

Auto:
Imię:
Dołączył(a): Śr cze 26, 2013 14:02
Posty: 46
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
To ja mam inny problemik. Drzwi kierowcy nie zawsze otwierają się z pilota. Wszystkie pięknie się otwierają, a kierowca musi otworzyć z kluczyka. Sytuacja zdarza się totalnie losowo. Natomiast zamknięcie przebiega zawsze ze stuprocentową skutecznością.
Na razie nic z tym nie robię, ale pewnie trzeba się zebrać...

_________________
BYŁY: Astra 1.4i '95, Civic 1.4iS '01, Caddy 1.9 TDI '04 (szczęśliwie sprzedany na Ukrainę)
JEST: Touran United 2.0 TDI BMM '08

Jeśli chodzi o samochody, to człowiek cieszy się dwa razy: pierwszy raz, gdy kupi, a drugi raz, kiedy sprzeda :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 11:46 
Offline
Expert
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.9 TDI BLS
Imię: Darek
Dołączył(a): Pt maja 31, 2013 17:01
Posty: 1504
Lokalizacja: Działdowo
Podziękował : 222 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
odnośnie twojego problemu jest już trochę na forum czyli standard spr. kable a jak są ok to zamek do wymiany to w takim skrócie już piszę bo wystarczy przeszukać forum

_________________
Touran By JEDARO
Caddy By JEDARO
Jest i Tiguan :)
[you] Jeśli pomogłem kliknij na podziękowanie
Mam wyłączone PW wiadomości kierować na maila


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 21:52 
Offline
Przeglądacz

Auto: 1.9 tdi 105KM 2003r
Imię: Michal
Dołączył(a): Cz sie 23, 2012 21:49
Posty: 54
Lokalizacja: mazowieckie, Żelechów
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Witam wszystkich...
Chciałbym odświeżyć temat bo widzę że utknął bez wyjaśnienia a dopadła mnie niestety ta sama sprawa...

Mianowicie u mnie sprawa wygląda następująco... wychodzę z auta zamykam centralnym z "pilota" wszystkie drzwi zamknięte oprócz tylnych prawych...po czym otwieram auto i zamykam klawiszem na drzwiach kierowcy (od środka przy sterowanie lusterkami) zamykam drzwi i drzwi z tyłu są zamknięte pukam na pilocie zamknięcie drzwi i wszystkie są zamknięte...


I teraz moje pytanie dlaczego jak zamknę od "srodka" to tylne drzwi się zamkną a jak zamykam z pilota to nie?? Domniemam że gdyby był uszkodzony zamek to od środka by się ich zamknąć nie dało prawda? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 03, 2016 14:47 
Offline
Początkujący

Auto:
Imię:
Dołączył(a): Śr cze 26, 2013 14:02
Posty: 46
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
To i ja odświeżam - generalnie nic nie wskórałem, bo problem mi powracał i niknął. W końcu znalazłem jedną zależność - zacinanie pojawia się zawsze po myciu auta na myjni. Lekarstwo - przesterować kluczem kilka-kilkanaście razy w te i we wte. Parę razy się jeszcze zatnie, ale wraca do normy. Nic więcej nie robiłem, na razie działa :)

_________________
BYŁY: Astra 1.4i '95, Civic 1.4iS '01, Caddy 1.9 TDI '04 (szczęśliwie sprzedany na Ukrainę)
JEST: Touran United 2.0 TDI BMM '08

Jeśli chodzi o samochody, to człowiek cieszy się dwa razy: pierwszy raz, gdy kupi, a drugi raz, kiedy sprzeda :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 03, 2016 15:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Auto: OCTAVIA III CKFC
Imię: Mateusz
Dołączył(a): N lip 12, 2015 18:33
Posty: 271
Lokalizacja: Francja / Pikardia
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy
fokusmok napisał(a):
Witam wszystkich...
Chciałbym odświeżyć temat bo widzę że utknął bez wyjaśnienia a dopadła mnie niestety ta sama sprawa...

Mianowicie u mnie sprawa wygląda następująco... wychodzę z auta zamykam centralnym z "pilota" wszystkie drzwi zamknięte oprócz tylnych prawych...po czym otwieram auto i zamykam klawiszem na drzwiach kierowcy (od środka przy sterowanie lusterkami) zamykam drzwi i drzwi z tyłu są zamknięte pukam na pilocie zamknięcie drzwi i wszystkie są zamknięte...


I teraz moje pytanie dlaczego jak zamknę od "srodka" to tylne drzwi się zamkną a jak zamykam z pilota to nie?? Domniemam że gdyby był uszkodzony zamek to od środka by się ich zamknąć nie dało prawda? Pozdrawiam

U mnie były zimne luty w zamku i miałem podobnie. Z kluczyka raz zamykal raz nie, z przycisku na drzwiach zamykał częściej.

Zamek został wymieniony i problemu nie ma.

_________________
Skoda Octavia III 2.0 TDI CKFC 2013
VW Golf V 1.9 TDI BXE 2008 Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 20, 2018 16:03 
Offline
Początkujący

Auto: Touran 1.9 2004
Imię: Kamil
Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 12:12
Posty: 41
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Odgrzewamy temat :)
Przednie prawe drzwi po otwarciu z pilota nie otwierają się tzn ciągnę za klamkę i nic ;/, dopiero jak 2 x pociągnę od środka klamkę otwierają się (z zewnątrz i wewnątrz)i wszystko działa do czasu ponownego zamknięcia z pilota. Złącze w słupku sprawdzone, wyczyszczone. Wymiana zamka? Jak tak to jakiś producent link na aukcje poproszę
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL